Od obuwia antypoślizgowego po buty ze stalowymi noskami - odpowiednia ochrona stóp w pracy ma zasadnicze znaczenie dla Twojego bezpieczeństwa i zdrowia. Wybór obuwia ochronnego może być przytłaczający, ponieważ istnieje bogactwo różnorodnych produktów dostępnych na rynku. Co ważniejsze, dobór odpowiedniego rozmiaru buta może wpłynąć na jego skuteczność lub zepsuć ją. Buty, które są za małe lub za duże, mogą powodować problemy, dlatego upewnij się, że Twoje obuwie jest odpowiednio dopasowane. Oto pięć wskazówek, dzięki którym but będzie pasował!


1. Uzdrów swoje stopy!

To może nie być dokładnie to, o czym myślisz. W ciągu dnia Twoje stopy w naturalny sposób nabrzmiewają z większą ilością krwi. Aby upewnić się, że buty są dobrze dopasowane, rób zakupy pod koniec dnia, aby Twoje stopy były największe. Ponieważ przez większość czasu będziesz pracować w tych butach i najprawdopodobniej na nogach, konieczne jest dokładne odwzorowanie warunków pracy, aby zapewnić im prawdziwy komfort.


2. Zwiąż je.

O ile nie rozważasz zakupu niektórych butów roboczych Crocs, które nie mają sznurówek, powinieneś zawiązać swoje przyszłe buty tak, jakbyś szedł do pracy. Nie nosiłbyś rozwiązanych butów w pracy, prawda? Symuluj swoje środowisko pracy tak blisko, jak to możliwe, testując buty pod kątem przyczepności i ochrony - oczywiście ze sznurowaniem.


3. Nie zakładaj rozmiaru.

Istnieje szeroki asortyment marek obuwia ochronnego, w tym CAT, Harley Davidson, Georgia, Bates, Timberland i inne. Jednak rzeczywisty rozmiar różni się w zależności od producenta. Tylko dlatego, że masz rozmiar 9 w butach ze stalowymi noskami Harley Davidson, nie oznacza to, że masz 9 w butach ze stalowymi noskami Carhartt. Wypróbuj różne rozmiary różnych marek, aby mieć pewność, że wybierasz najlepszy but ochronny do pracy.


4. Czy nosisz skarpetki?

Noś dokładnie takie skarpety, jakie nosisz na placu budowy, w sklepie obuwniczym. Noszenie skarpet, które są zbyt cienkie, sprawi, że stopy będą zgniecione, gdy będziesz nosić zwykłe skarpetki w pracy. Jeśli nosisz skarpetki, które są grubsze niż te, które nosisz do pracy, Twoja stopa będzie się ślizgać po miejscu pracy, prowadząc do pęcherzy i innych zagrożeń dla zdrowia.


5. Użyj niesławnego „testu palca”.

W przypadku każdej pary butów zaleca się umieszczenie palca wskazującego między piętą a piętą buta, a także wierzchnią częścią stopy i językiem buta. Ten test zapewnia, że ​​masz odpowiednią „swobodę ruchów”, umożliwiającą wygodne poruszanie się przez cały dzień pracy.


Od butów roboczych po buty antypoślizgowe, wybór odpowiedniego obuwia roboczego jest ważny. Skuteczność obuwia ochronnego zależy od różnych czynników, ale przede wszystkim od zapewnienia odpowiedniego rozmiaru buta. Skorzystaj z tych pięciu wskazówek przedstawionych powyżej, aby upewnić się, że następna wycieczka do sklepu obuwniczego będzie tak samo skuteczna, jak buty, które ostatecznie kupujesz.