Menu
Twój koszyk

Ceny widoczne będą po zalogowaniu Chcę zobaczyć ceny

O nas


Talan

jest częścią globalnej grupy TALAN.

Obecnie Grupa TALAN osiąga wielkość produkcji około 3 mln par obuwia ochronnego rocznie. Istnieją dwie fabryki obuwia,  siedem domów sprzedaży, dwa certyfikowane laboratoria na całym świecie oraz udana Historia od 1923 roku.

   Założona w 2014 roku firma Talan GmbH cieszy się już reputacją godnego partnera wśród wielu krajów europejskich.

     Oferujemy naszym partnerom szeroką gamę obuwia ochronnego o akredytowanej jakości w zakresie ochrony klasy OB, S1, S1P, S2 i S3, głównie trzewiki i półbuty. Niezawodność naszych technologii została potwierdzona wieloletnim doświadczeniem.

Nasza filozofia


jest zobowiązaniem do zaspokojenia potrzeb naszych klientów. Opieramy się na doskonałym, kompetentnym i ambitnym zespole, 

ze szczególnym doświadczeniem w różnych obszarach linii produkcyjnej.

Każdy z nich przyczynia się do osiągnięcia naszych celów jakościowych i wdrażania innowacji, których wymagają nasi klienci.


Nasza wizjaKażdy pracownik musi być chroniony wysokiej jakości butami ochronnymi.


NASZA MISJAChcemy chronić pracowników na całym świecie za pomocą przyzwoitej jakości obuwia ochronnego, tak jak robimy to od 1923 roku. 

Wysokie bezpieczeństwo, ergonomiczna wydajność i komfort połączone atrakcyjnym wzornictwem w rozsądnej cenie to nasza filozofia produkcji. Indywidualna ochrona powinna być dostępna dla wszystkich, ponieważ Twoje bezpieczeństwo jest dla nas najwyższym priorytetem.

NASZE PODSTAWOWE WARTOŚCI
 • Wzajemny szacunek z naszymi partnerami
 • Relacje zaufania
 • Szczerość w transakcjach
 • Odpowiedzialność we wszystkich obszarach
 • Elastyczność
 • Odpowiedzialność społeczna

Jest 10 mniej znanych faktów o nas.

1. Zapewniamy stabilne zatrudnienie dla tysięcy osób


Pamiętaj, że liczba pracowników firmy Talan, producenta butów roboczych klasy premium, wynosi średnio około 2500 osób. Aż 90% z nich jest na stałe zaangażowanych w realizację zadań w 2 zakładach produkcyjnych, 7 domach sprzedaży, a także 2 certyfikowanych laboratoriach oraz wielu innych działach. Dla ułatwienia załóżmy, że każdy członek firmy ma rodzinę składającą się jeszcze z co najmniej 2 osób. Łatwo więc można wyliczyć, że dzięki naszej działalności ponad 7000 ludzi ma zagwarantowane długoterminowe bezpieczeństwo i stabilność w tych niepewnych czasach!

2. W naszej firmie cenimy różnorodność

Rodzina Talan jest otwarta dla każdego! Jako renomowany producent obuwia roboczego niezwykle cenimy sobie pracę w środowisku multikulturowym. Głęboko wierzymy, że to właśnie różnorodność wiekowa, religijna i światopoglądowa naszych pracowników pozwoliła nam osiągnąć sukces na rynku i tworzyć buty, które od lat spełniają oczekiwania profesjonalistów z ogromnego spektrum branż.

3. Prowadzimy działalność biznesową o imponujących rozmiarach

Kiedyś policzyliśmy liczbę krajów, w których działamy i gdzie znajdują się firmy, z którymi nawiązaliśmy współpracę na zasadach partnerskich. Wyszło nam, że jest ich ponad 50. Ile znasz innych firm, które działają na taką skalę?! A pamiętaj też, że buty robocze premium sygnowane logiem producenta Talan docierają też do wielu innych państw na całym świecie!


4. Jesteśmy producentem i znamy się na swojej robocie


Na pewno wiesz, czym jest wartość dodana.
W firmie Talan policzyliśmy, ile kroków dzieli sam pomysł opracowania nowego modelu obuwia od wyprodukowania konkretnej pary butów. Łącznie potrzebne jest aż 1000 różnych operacji zwiększających wartość produktu!

Każdego dnia mnóstwo ludzi wkłada cały swój wysiłek, aby wymyślić innowacyjne obuwie robocze, które będziemy mogli wypuścić na rynek jako producent. Jeżeli pomysł okaże się dobry, znajdziemy fundusze na jego realizację. Później już z górki: na pewnym etapie materiały przekształcają się w półprodukt, ten zaś już niedługo zamieni się w elegancko zapakowaną parę butów roboczych, które tak cenisz za maksymalną wygodę i bezpieczeństwo.

5. Jesteśmy doskonale zorganizowani

Utrzymanie produkcji butów roboczych premium na poziomie 3 000 000 par rocznie byłoby niemożliwe bez dokładnego planowania. Dlatego:

 • sporządzamy SETKI raportów produkcyjnych, zaopatrzeniowych i sprzedażowych niezbędnych do analizy danych z poszczególnych dni, tygodni, miesięcy i kwartałów,
 • nasze zespoły produkcyjne, finansowe i zaopatrzeniowe ciężko pracują DNIEM I NOCĄ, aby zagwarantować Ci optymalny stosunek jakości do ceny towaru i możliwie jak najkrótszy czas realizacji zamówienia,
 • jako producent działamy w systemie 24/7.

6. Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie, ale nie robimy z tego wielkiej reklamy

Co konkretnie robimy? To tylko kilka przykładów:

 • ok. 1000 pracowników ma zapewniony darmowy lunch w naszych zakładach produkcyjnych,
 • pokrywamy koszty transportu dla około 1500 członków załogi producenta obuwia roboczego Talan, aby pracownicy mogli dostać się do pracy na czas i wrócić bezpiecznie do domu,
 • mniej więcej 150 pracowników korzysta z BEZPOŚREDNIEGO wsparcia finansowego firmy przy zakupie mieszkania czy pokrywaniu kosztów drogich zabiegów medycznych dla swoich bliskich.

Społeczne zaangażowanie biznesu firmy Talan, cenionego producenta butów roboczych, to nie piękne słowa, ale realne działania!

7. Respektujemy prawo państw, w których działamy

Prowadząc działalność jako producent butów roboczych, każdego roku uiszczamy na całym świecie podatki i opłaty z tytułu legalnego eksportu i importu towarów w wysokości MILIONÓW dolarów. Każdego z TYSIĘCY pracowników zatrudniamy zgodnie z restrykcyjnymi, lokalnymi przepisami prawnymi.

8. Dbamy o systematyczną modernizację środków produkcji i wdrażanie innowacyjnych technologii

Jako producent chcący zapewnić Klientom buty roboczej najwyższej jakości, w ciągu ostatnich 5 lat zrealizowaliśmy inwestycje o łącznej wartości ok. 5 000 000 dolarów. Przykładem jest technologia GORE-TEX, którą przed paroma laty z powodzeniem wdrożyliśmy wraz z kilkoma innymi, znanymi na całym świecie rozwiązaniami.

9. Dokładamy cegiełkę do bezpieczeństwa ojczyzny – wspieramy ukraińskie Ministerstwo Obrony Narodowej

Dostarczamy żołnierzom buty wojskowe z wodoodpornej, oddychającej membrany GORE-TEX.

10. Cenimy ZDROWE RELACJE z naszymi partnerami

Jasno wyrażamy naszą wizję wspierania naszych partnerów na całym świecie,

Mam nadzieję, że teraz już wiesz, kim jesteśmy!

Wierzymy w strategię WIN-WIN!

P.S.

Takie wiodące wydarzenie jak Wystawa w Paryżu, skierowane do bezpieczeństwa wewnętrznego , Nasze buty TALAN też tam są, więcej szczegółów na link poniżej: