Jeżeli pracujesz w branży logistycznej już od dłuższego czasu, na pewno zdajesz sobie sprawę, jak ogromne znaczenie dla Twojego komfortu ma dobór odpowiedniego obuwia. Znalezienie właściwego modelu może okazać się jednak dość żmudnym zajęciem, a nie każdy ma przecież czas na porównywanie ze sobą parametrów poszczególnych rozwiązań i przeglądanie katalogów. Dla Twojej wygody stworzyliśmy więc ten krótki poradnik – dowiesz się z niego, które buty robocze marki Talan będą najlepsze dla kierowcy zawodowego, kuriera i innych osób zajmujących się głównie transportem towaru, ale też często jego załadunkiem i rozładunkiem.

Wybieramy buty robocze dla kierowcy – na co zwrócić uwagę?

Długie trasy krajowe i międzynarodowe, podczas których jedynie z rzadka możesz rozprostować nogi, to spore obciążenie dla organizmu. Tym bardziej, że kierowca zawodowy spędza wiele godzin w pozycji siedzącej i każdego dnia tysiące razy musi używać stóp do wciskania pedałów.

W takich warunkach sprawdzą się wygodne, przewiewne buty robocze z siatki mesh, np. model AirFlex. To obuwie wyposażone jest w m.in. innowacyjny system amortyzacji poduszki powietrznej i kopyto szewskie Stabene, dzięki któremu Twoja stopa będzie się dużo mniej męczyć podczas prowadzenia pojazdu. Świetnym wyborem będą też niezwykle lekkie półbuty Breath 825 lub Jacquard 777, które idealnie dopasowują się do anatomicznego kształtu stopy. We wszystkich tych modelach butów roboczych zastosowano antypoślizgową podeszwę PU-TPU, która zwiększa komfort obsługi pedałów i zapobiega przypadkowemu ześlizgnięciu się stóp kierowcy np. podczas nagłego przyspieszania.

Nieco inną charakterystykę będą miały buty robocze dla kierowcy i kuriera, do którego zadań należy też rozładunek bądź załadunek towaru. Wtedy przyda Ci się masywniejsze obuwie klasy S3 z serii Elegance. Do zalet produktów z tej linii należy m.in. kompozytowy podnosek Toe Cover chroniący przed uderzeniami o sile do 200 J, a także chłonąca wilgoć wkładka Vildony.

Potrzebujesz fachowej porady przy wyborze butów roboczych dla kurierów, kierowców zawodowych i innych pracowników branży logistycznej? Zadzwoń pod numer widoczny u góry strony, pracownicy Talan z przyjemnością Ci pomogą!