Poparzenia stóp gorącym olejem, skaleczenia spowodowane przez przedmioty upadające z blatu oraz groźne upadki na mokrej posadzce. To tylko niektóre z zagrożeń, które każdego dnia należy mieć na uwadze podczas pracy przy produkcji żywności lub przygotowywaniu potraw. Dobrze jest mieć wtedy na nogach specjalistyczne buty robocze dla branży gastronomicznej i spożywczej, które pozwolą znacząco ograniczyć prawdopodobieństwo wypadków podczas wykonywania codziennych obowiązków, a dodatkowo zwiększą komfort Twoich pracowników. Nie tylko w restauracyjnej kuchni, ale również w trakcie pracy w zakładach przetwórstwa rybnego i mięsnego, mleczarniach i innych firmach przemysłu spożywczego, w których podstawą jest zachowanie perfekcyjnej higieny.

Firma Talan posiada w ofercie obuwie robocze idealnie skrojone do takich warunków – dzisiaj podpowiemy Ci, na które serie i modele warto zwrócić największą uwagę!

Buty robocze dla branży gastronomicznej i spożywczej marki Talan – jakie wybrać?

Klasycznym wyborem dla pracowników zajmujących się na co dzień produkcją, przetwórstwem lub sprzedażą żywności (np. na stoiskach w sklepach wielkopowierzchniowych) jest obuwie z serii White. Są to białe buty robocze dla branży spożywczej, które wyposażyliśmy we wkładkę antyprzebiciową MaxFlex chroniącą stopy przed przecięciami powstałymi w razie kontaktu z ostrymi przedmiotami i rozbitym szkłem. Poparzeniom przeciwdziała z kolei mocna skóra ekologiczna, którą wykończono produkty.

Doskonałą przyczepność na mokrej lub zaolejonej powierzchni obuwie z serii White zawdzięcza natomiast dwuwarstwowej podeszwie Pu-Pu. Kucharzom i innym pracownikom obiektów gastronomicznych polecamy zwłaszcza model Comfort 162 White. To niesamowicie wygodne, lekkie buty robocze wykonane z wodoodpornej mikrofibry, dzięki którym nawet wielogodzinna, stojąca praca jest o wiele mniej męcząca dla stóp.

Inne polecane serie

Jeżeli potrzebne Ci są natomiast nieco bardziej przewiewne buty robocze do użytku w branży gastronomicznej lub spożywczej, rozważ również modele z serii:

  • Jacquard,
  • AirFlex,
  • i Breath.

Skontaktuj się z jednym z naszych doświadczonych doradców – pomoże Ci dobrać idealne buty dla pracowników przemysłu spożywczego i obiektów gastronomicznych!