Pracownicy tej gałęzi przemysłu są szczególnie mocno narażeni na kontakt z niebezpiecznymi substancjami. Buty robocze zaprojektowane do użytku w branży chemicznej muszą być więc wykonane z materiałów o wysokiej wytrzymałości, posiadać podeszwę, która sprawdzi się w agresywnych warunkach pracy oraz zapewniać doskonałe właściwości antypoślizgowe.

Wśród rozwiązań Talan nietrudno znaleźć obuwie, które spełnia wszystkie te wymagania, a dodatkowo gwarantuje wysoki komfort noszenia i zabezpiecza palce użytkownika przed uderzeniami o ogromnej sile. Przeczytaj nasz artykuł, a nie będziesz żadnych problemów z wyborem roboczych butów dla branży chemicznej!

Obuwie Talan przystosowane do pracy w przemyśle chemicznym – jakie serie wziąć pod uwagę?

W przypadku tak wymagających warunków pracy polecamy nasze buty robocze z serii Premium, choćby modele Galaxy 266 lub Planet 265. Jest to sprawdzone obuwie do użytku nie tylko w branży chemicznej, ale również w przemyśle naftowym i górnictwie. Oba produkty wykonano z naturalnej skóry Crazy Horse o właściwościach hydrofobowych. Materiał słynie z wyjątkowo długiej żywotności, ale do jego atutów należy też nawet o ponad 8 razy wyższa oddychalność niż wymagają tego międzynarodowe normy przemysłowe.

Obuwie z serii Premium spełnia wymogi klasy S3. O perfekcyjną ochronę użytkownika i jego pewny chód na śliskiej nawierzchni dbają antystatyczna podeszwa antypoślizgowa PU-PU o wysokiej odporności na oleje, kompozytowy podnosek ToeCover i wkładka antyprzebiciowa MaxFlex z kevlaru.

Serie White i Moon – świetny stosunek jakości do ceny

Bardzo dobrym wyborem do laboratoriów i zakładów z branży chemicznej produkujących np. środki czystości lub nawozy są także białe trzewiki z wodoodpornej mikrofibry i sztucznej skóry. Takie modele, jak Forward 112 white czy Moon Sirio, mają wszystko, czego potrzeba do zapewnienia bezpieczniejszej oraz mniej obciążającej stopy pracy. W porównaniu do serii Premium, buty robocze z serii White i Moon dostępne są w o wiele niższej cenie.

Postaw na nowoczesne buty robocze dla branży chemicznej opracowane przez firmę Talan, wybierz model dostosowany do potrzeb swoich pracowników i złóż zamówienie!