Biznesowa Duma Pomorza została poważnie wzmocniona. Serdecznie witamy na portowym pokładzie firmę Talan. Cieszymy się, że nadszedł czas na nasze wspólne wyzwania!

Firma Talan GmbH została założona w 2014 roku. Firma dysponuje dwoma fabrykami obuwia, siedmioma domami sprzedaży, a także dwoma certyfikowanymi laboratoriami. Nasz partner zatrudnia około 2500 osób na całym świecie, którzy wypracowują wielkość produkcji na poziomie 3 miliona par obuwia ochronnego rocznie. Kooperant oferuje szeroką gamę obuwia ochronnego o akredytowanej jakości w zakresie ochrony klasy OB, S1, S1P, S2 i S3, czyli głównie trzewików i półbutów. Niezawodność technologii zawiera się w dbałości o szczegóły i profesjonalizmie, potwierdzonym wieloletnim doświadczeniem.

Talan od wielu lat zajmuje się produkcją wysokiej jakości obuwia roboczego, które spełnia obowiązujące normy, wynikające z przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. W ofercie dostępne są liczne modele przystosowane do wymogów konkretnych branż. Buty robocze to profesjonalne i wytrzymałe wyroby z najwyższej klasy materiałów. Użyte do produkcji innowacyjne technologie w połączeniu z przemyślanym wzornictwem, pozwoliły na spełnienie wyznaczonych założeń funkcjonalnych oraz ergonomicznych. Buty ochronne BHP nie tylko dobrze się prezentują, ale ich estetyka jest także spójna i zgodna z oczekiwaniami konsumentów.

Podstawowymi wartościami firmy są wzajemny szacunek, budowa relacji, odpowiedzialność na każdym etapie produkcji, elastyczność, ale także odpowiedzialność społeczna.

Z okazji zawarcia porozumienia porozmawialiśmy z Aleksandrem Vintsem, Managerem firmy Talan.

Od kiedy kibicuje Pan Pogoni Szczecin?

Kibicuję Pogoni Szczecin już od trzech lat. Wiem, że to największy klub sportowy na Pomorzu Zachodnim od 1948 roku. Mieszkam w Szczecinie już od wielu lat i oczywiście wspieram zespół z miejsca, które zostało moim domem. Za drużyną już wiele udanych meczów, które zresztą sprawiły, że nigdy nie zwątpiłem, że to był dobry wybór.

Dlaczego przyłączyliście się do projektu Biznesowej Dumy Pomorza?

Postrzegam to jako ważny krok na etapie rozwoju naszej firmy. Współpraca z czołową marką na zasadach Biznesowej Dumy Pomorza to dla nas możliwość wejścia na nowe rynki, utrzymanie pozytywnego statusu przedsiębiorstwa, dbanie o interesy konsumentów, łatwiejsze osiągnięcie celu poprzez współpracę, ale także łączenie zasobów – finansowych, intelektualnych, informacyjnych i technicznych. Zależy nam, by zbudować trwałe wewnętrzne relacje. Chcemy wesprzeć ideę i już cieszymy się na możliwość wzajemnej wymiany doświadczeń.

Czym wyróżniacie się na  tle konkurencji i jakie są Wasze najważniejsze atuty?

Podkreślę, że norma produkcji obuwia TALAN EN ISO 20345 określa podstawowe i opcjonalne wymagania dla obuwia ochronnego, używanego do celów ogólnych. Obejmuje ona na przykład zagrożenia mechaniczne, opór przeciwpoślizgowy, zagrożenia termiczne i zachowania ergonomiczne. Nasza silna strona to także najwyższa klasa materiałów. Użyte do produkcji innowacyjne technologie, w połączeniu z przemyślanym wzornictwem, pozwoliły na spełnienie wyznaczonych założeń funkcjonalnych oraz ergonomicznych. Nowoczesne projekty odpowiadają również za to, że buty ochronne BHP bardzo dobrze się prezentują. Ich estetyka w każdej serii jest spójna i zgodna z oczekiwaniami przedstawicieli wielu gałęzi przemysłu, do jakich są one skierowane. Więcej, nasze buty Eco Friendly to gratka dla osób, dla których istotne jest środowisko naturalne. Spełnianie współczesnych norm ekologicznych, takich jak ISO 14001, staje się coraz częstszym kryterium wyboru wielu produktów branżowych. Warto pamiętać, że chodzi tu nie tylko o wykonanie obuwia z właściwych materiałów, ale także m.in. o to, jaki ślad węglowy pozostaje po całym procesie produkcyjnym lub o to, w jakim opakowaniu transportowane są buty. Bezpieczne dla środowiska wartości norm są dla naszego przedsiębiorstwa jednym z priorytetów, dlatego śmiało można dokonywać u nas zakupów bez obaw o kondycję planety.

Talan w projekcie BDP -biznes.pogonszczecin.pl