Specjalistyczne obuwie robocze jest nieodzownym elementem każdej odzieży roboczej. Musi zapewniać stabilną pozycję, wygodną pracę oraz chronić stopy przed urazami mechanicznymi, porażeniem prądem, a także przed czynnikami chemicznymi i biologicznymi, wysokimi i niskimi temperaturami.

    Spędzamy dużo czasu w butach roboczych, czasem nawet cały dzień. Dlatego obuwie ochronne powinno być przede wszystkim wygodne. Podobnie jak w przypadku „zwykłych” butów, nie powinny one być za małe ani za duże. Warto zainwestować w buty od sprawdzonego producenta, ponieważ otrzymujemy gwarancję jakości wykonania, ponadto firma Talan udziela dwuletniej gwarancji na wszystkie rodzaje specjalistycznego obuwia roboczego, które zostały oficjalnie sprzedane w Polsce przez nas i naszych dystrybutorów. Kupując buty ochronne online pamiętaj, że producenci mogą stosować różne rozmiary, dlatego należy kierować się długością wkładki, która jest podawana w centymetrach!

    Obuwie robocze według prac

    Obuwie robocze które wybierzemy, zależy od wykonywanej przez nas pracy i pór roku np. dla robot budowlanych pasują buty robocze z serii Economy, dla stacij paliwowych lub prac w magazynach z serii Walker, dla robot chemicznych z serii White producenta Talan. Jeśli pracujemy w magazynie, w suchym środowisku, musimy zakupić obuwie zapewniające wysoką oddychalność, takie jak sandały robocze czy oddychające obuwie robocze. Jednak pracując na budowie czy przy budowie dróg potrzebujemy lepszej ochrony.  Profesjonalne obuwie robocze jest niezbędne do pracy w przedsiębiorstwie lub na budowie, w zakresie usług, placówek medycznych i fabryk żywności. Są zawody, które wymagają stojącej pozycji. W tym celu używamy specjalnych surowców, aby zapewnić komfort podczas noszenia.
Buty robocze mają za zadanie chronić stopy pracowników przed niebezpiecznymi skutkami środowiska produkcyjnego i procesu pracy. Chronią stopy przed niekorzystnymi skutkami i możliwymi urazami przy pracy. Zwykle, jeśli obowiązki zawodowe pracownika są w jakiś sposób związane z ryzykiem urazu stopy, to obuwie robocze jest niezbędnym elementem ubioru.
    Buty robocze z niezawodną, antypoślizgową odlewaną podeszwą, która chroni pracowników przed przebiciami i poślizgnięciami, są bardzo poszukiwane. Nasze obuwie ochronne posiada szeroki wachlarz właściwości ochronnych:

        - ochrona przed uderzeniami mechanicznymi (przebicia, przecięcia, wstrząsy, wibracje);

        - ochrona przed poślizgiem;

        - ochrona przed wysokimi lub niskimi temperaturami;

    Obuwie ochronne w zależności od pory roku

    Buty robocze należy również dostosować do pogody i pory roku. Sandały robocze sprawdzą się w upalne letnie dni.  Na zimę kupmy ciepłe buty robocze, które chronią nie tylko przed uszkodzeniami, ale także przed niskimi temperaturami, jednocześnie umożliwiając cyrkulację powietrza.

    Wszystkie te czynniki łącznie stanowią odniesienie do roboczego, specjalnego obuwia, które przede wszystkim chroni stopę pracownika przy ciężkiej lub niebezpiecznej produkcji oraz ułatwia mu pracę. Oszczędność na obuwiu roboczym jest wprost proporcjonalna do bezpieczeństwa, oszczędzając na obuwiu ochronnym oszczędzasz na bezpieczeństwie swoich pracowników.